KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695196
nr 1569 5196
Alf Sundström
(1888-1961), Sverige
Oljemålning, Motiv från Visby. Signerad. Olja på pannå, 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Alf Sundström, född 1888 i Forsa, Gävleborgs län, död 1961, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 18:26:45
Alf Sundström
Läs mer om Alf Sundström